İptal etmek için ESC tuşuna basmanız yeterlidir.

Arzu Film İçerik Pazarlaması Dersi Verirse

Arzu Film İçerik Pazarlaması Dersi Verirse

Instagram hesabında, Yeşilçam’ın ikonik karakterleri ve filmlerine ait enfes kareler paylaşan Arzu Film, içerik pazarlaması için en etkili elementinin ‘duygusal bağ’ olduğunu kanıtlar nitelikte bir iş yapıyor. Peki Arzu Film Instagram’da uyguladığı içerik stratejisi nasıl bu kadar başarılı oldu dersiniz?

‘Konuşan İçerik’ Yapmışlar!

Paylaşılan tatlı mı tatlı kareler bir yana, söz konusu kareler için yazılan ‘caption’ metinleri takipçileriyle adeta konuşuyor! Kimi zaman yapılan imla hataları ya da tam manasıyla oturmayan iletişim dili umurumuzda mı? Kesinlikle değil! Arzu Film kullanıcısına seslenirken öyle kendinden emin ve doğal ki, farkında olmadan ‘love mark’ımız oluveriyor.

Yeşilçam Herkese Biraz Dokunur

Arzu Film, içeriklerinin konusunu oluşturan filmlerin, yaşı kaç olursa olsun Türkiye’de yaşayan herkesin hayatlarına dokunduğunun farkında. Bu gönül bağının tek taraflı kalmamasını tercih eden Arzu Film, sayfa takipçileri ile bağı daha da sağlamlaştırmak adına onlara sorular yöneltiyor, sordukları soruları yanıtsız bırakmayıp, takipçilerin gönüllerinde bir kez daha taht kuruyor!

Öğrenecek Ne Çok Şey Var!

Arzu Film’in Instagram hesabında dolaşırken, Hababam Sınıfı’na ait, set fotoğrafçısının elinden çıkmış ve hiç yayınlanmamış bir kareyle ya da efsane filmlerin isimleri hiç anılmayan yardımcı oyuncularına dair çarpıcı bilgilerle karşılaşmak mümkün. Bu açıdan Arzu Film, güçlü görsel malzemesinin altını en iyi şekilde doldurarak, meraklısına eşsiz bilgiler verme işini çok iyi kotarıyor.

Tam Zamanında

İçerikleri doğru zamanda sunmak, en az nitelikli içerik oluşturmak kadar önemlidir. Arzu Film de bu anlayışla hareket ediyor ve gerçek zamanlı içerikleriyle takipçilerini daima zinde tutuyor. Kimi zaman bir sinema emekçisinin doğum gününü anlamlı bir fotoğraf ile kutlayan marka, kimi zaman da dokunaklı anma iletileri ile farkındalık sağlamayı amaçlıyor.

The following two tabs change content below.

icerikbulutu.com

Lider bulut tabanlı içerik üretim platformu icerikbulutu.com ; marka, ajans ve kobilere, uzman içerik, içerik pazarlaması çözümleri ve teknolojileri sunar
icerikbulutu.com Blog - İçerik ve İçerik Pazarlaması Blogu
icerikbulutu.com Blog - İçerik ve İçerik Pazarlaması Blogu

İçerik Bulutu

İçerik Pazarlaması, İçerik Stratejileri, Freelance Ekosistem ve İçerik Bulutu.